Arden Grange Официальный Дистрибьютор в Украине Новый год 2019 Ассоциация заводчиков Туркменского волкодава Круглосуточный прием

Новости

27.01.2012
Отодекоз тварин.

Дуже актуальна тема, особливо для власників тхорів та котів. Ці види тварин хворіють на отодектоз найчастіше ніж собаки та інші хижаки. Отже що таке отодектоз, як його розпізнати та як профілактувати… Отодектоз – це паразитарне захворювання тварин, збудником якого є мікроскопічний кліщ – шкіроїд  Otodectes cynotis, який паразитує на внутрішній поверхні шкіри вушної раковини та у зовнішньому слуховому проході. Клінічно можна спостерігати виділення з кірочками коричневого кольору з вушної раковини. Також спостерігається сильний зуд і як наслідок цього розчіси та почервоніння шкіри за вухами. Іноді, при дуже сильній інвазії, можна помітити як кірочки рухаються або навіть побачити маленькі рухливі цяточки (саме кліщів). Завдяки тому, що ці паразити харчуються лусочками шкіри тварини і викликаний сильний зуд. Хвора тварина трясе головою, нахиляє голову на бік хворого вуха та сильно чеше вуха і ділянки навколо вух. Але не слід одразу як побачите, що ваша тваринка почала чухати вушка, починати без діагностики лікування тварини. Тому, як зуд та почервоніння, а також і виділення з вух, можуть бути наслідком і іншого захворювання, наприклад такого, як бактеріальний отит (запалення вуха). Саме тому при появі перших ознак захворювання слід звернутися у ветеринарну клініку.

Лікар візьме мазочок з вушної раковини та подивиться під мікроскопом для того, щоб виключити отодектоз з усіх інших можливих діагнозів. Якщо при мікроскопії підтвердився діагноз отодектоз, то найчастіше тварині призначають місцеві краплі на основі амітразину або сульфіраму, або деяких інших речовин. В наш час немає потреби призначати декілька окремих препаратів (протигрибкових, протизапальних, анти паразитарних, знеболюючих…) тому, що вже існують ветеринарні препарати комплексної та пролонгованої дії (наприклад Отоспектрин, Ципам). Окрім препаратів для лікування, що застосовуються безпосередньо в ушній раковині, існують також краплі ендектоцидної дії, які наносяться на шкіру тварині в ділянці холки (наприклад СтронгХолд), - такі краплі можна застосовувати і в якості профілактичного засобу 1 раз на місяць. Крім застосування такого препарату для профілактики отодектозу найважливішим є дотримання вушної раковини тварини в чистоті. Для цього необхідно регулярно слідкувати за станом вух, а при наявності незначних не патологічних виділень можна протирати вушні раковини спеціальними ветеринарними лосьйонами для вух.

Якщо ваша тварина захворіла,то намагайтесь не контактувати із здоровими тваринами поки не закінчите лікування тому, що захворення передається контактно і є досить контагіозним!!! Памятайте, що не можна відноситися до цього захворювання поверхнево! Якщо хворобу не лікувати, то вона може прогресувати та викликати появу інших небезпечних захворювань вуха, а у страшних випадках і внутрішнього вуха з втратою слуху і появою сильного отиту. Не залишайте без уваги гігієну вушних раковин вашого вихованця та завчасно проходьте профілактичні огляди у лікаря!

Здоровя Вам та Вашим улюбленцям!

Новости

30.12.2018

З новим роком!

Дай Боже вам любові і тепла!Щоб щастям світла музика текла.А Новий рік здійснив всі ваші ...

01.11.2017

Поездка за границу?

Поездка за границу со своим питомцем, какие документы необходимы? Иногда случаются ситуации, ...

17.08.2017

"Бонус плюс"

Друзья! Спешим сообщить Вам, что в сети наших клиник возможен расчет при помощи карт ...

12.08.2017

Нам 18 лет

Дорогие друзья! Сегодня нам исполнилось 18 лет, за эти годы сделано очень много, предстоит ещё ...

28.07.2017

Отодектоз

 Долгожданное лето в разгаре – замечательная пора для отдыха и веселья. И чтобы вам и ...

23.06.2017

Стерилизация, что делать?

Стерилизация кошек и собак. На стерелизацию допускаются только клинически здоровые ...

24.05.2017

Сезон клещей в разгаре!

Внимание!!! Сезон активности клещей в разгаре! В нашу клиники возросло количество обращений ...

24.03.2017

Осторожно: КЛЕЩИ!!!

Осторожно: КЛЕЩИ!!! Уважаемые владельцы собак, в связи с повышением среднесуточной ...

УЗИ и ЭКГ

Ветеринарная клиника Лесси - сеть Ветеринарных Клиник по всему Киеву. Гостиница для животных . Стационар в ветеринарной клинике.Ветклиника в центре, левый берег, Оболонь.
ул.Зои Гайдай, 5
Киев
Киевская обл.
04212
Украина