Arden Grange Официальный Дистрибьютор в Украине Новый год 2019 Ассоциация заводчиков Туркменского волкодава Круглосуточный прием

Новости

05.07.2016
Бабезиоз у собак

Завжди актуальна тема – кліщі, та розповсюджене захворювання собак, яке вони переносять - бабезиоз. Хотілося би  акцентувати вашу увагу на деяких важливих моментах: по перше- профілактика укусів, по друге- ваші дії, якщо кліщ вже вкусив собаку.

Що ж таке бабезіоз? Бабезіоз - це трансмісивне природно-очагове захворювання, викликане одноклітинними паразитами Babesia canis під час укусу зараженим іксодовим кліщем. Не всі кліщі є переносниками бабезіозу, є заражені, а є і, так би мовити, «стерильні». Нажаль, зрозуміти заразили вашого собаку під час укусу чи ні, можна тільки спостерігаючи  за твариною. Якщо з'являються характерні ознаки (про них трохи пізніше), то вам необхідно бігти із собачкою до лікарні для проведення необхідної лабораторної діагностики. Бігти до лікарні одразу після укусу кліща немає сенсу так, як у крові може ще не бути характерних внутріклітинних паразитів. Сезонність цього захворювання найчастіше - весна, осінь (тепла, не спекотна, пора року), хоча бували рідкісні випадки захворювання собак влітку та взимку.

 Тепер по черзі...Профілактика укусів. Необхідно регулярно обробляти тварину спеціальними засобами від ектопаразитів. Регулярність обробок залежить від обраного вами засобу захисту. Наприклад, краплями на холку необхідно обробляти собаку щомісячно по інструкції; ошийники бувають різноманітні - від 1 місяця захисту до 7 місяців;  обробки спреями , в основному, необхідно проводити щотижня. Найчастіше всього активними речовинами препаратів являються: перметрин, імідоклаприд, фіпроніл та деякі інші. Вибір препарату за вами. Нажаль, навіть найефективніший рекомендований засіб не дає 100% захисту, тому будьте пильні! Меньше вірогідності, що оброблену "захистом" собаку вкусить кліщ, але вона все-таки є! І ще один важливий момент…Деякі власники собак помилково вважають, що якщо обробити собаку краплями, одночасно надіти ошийника та обробити тварину спреєм, то собака буде більш захищена від укусів кліщів. Це не правильно! Кожен окремий засіб розрахований на певну вагу тварини та при передозуванні може нанести шкоди  вашому улюбленцю, а ніяк не користь. Якщо ви йдете на прогулянку у ліс або зону з підвищеною вірогідністю підхопити кліща, тоді можна надягти на собаку легку накидку або комбенізон так, як кліщи найчастіше падают з дерев та кущів, і потрапляя на накидку із плащової тканини (наприклад) більше шансів, що кліщ просто впаде на землю, а не заплутається у шерсті. Не забувайте оглядати собаку на наявність кліща після кожної прогулянки.

Якщо ж вашого собаку таки вкусив кліщ... По-перше, хотілось би зруйнувати ще один розповсюджений міф - для того, щоб вийняти кліща не треба крутити його по годинниковій стрілці! Там немає різьбы, повірте )) Також не варто давити кліща (більше гидоти з паразиту потрапить у вашу тваринку). Або необхідно мати ловкість рук та вміти підхватити кліща з головкою, а не тількі тільце, або звернутися за допомогою по вийманню кліща у найближчу ветеринарну лікарню, або придбати (и завжди носити з собою) специальний пристрій для виймання кліщів, за допомогою котрого ви самі легко та безболісно видалите кліща. В будь-якому разі не хвилюйтесь та не поспішайте, кліщ вже вкусив і якщо він був уражений бабезіями, то ці внутріклітинні паразити вже потрапили до організму собаки. Післе виявлення и вилучення вами кліща, необхідно обробити місце укусу яким-небудь антисептиком (наприклад, йоддицерином, який містить йод, гліцерин, димексид, за рахунок чого діє швидко, м,яко та глибоко проникє у шкіру). Далі просто спостерігайте уважно за твариною.

Симптоми, які  повинні вас занепокоїти: собака став більш апатичний, не грайливий, більше лежить... (це можуть бути симптоми підвищення загальної температури тіла), далі може з,явитись слабкість задніх кінцівок, може потемніти сеча, а видимі слизові оболонки стати блідими або навіть жовтушними... Чекати появи усіх перерахованих ознак не потрібно!!! Не можна гаяти час! Достатньо того, що собака став апатичним та бігти на діагностику до лікарні. В класичній картині захворювання бабезіозом на інкубаційний період (період від моменту зараження до моменту появи клінічних ознак) приходиться 3-5 днів.

Снимок бабеоза ветеринарная клиника лесси

Післе проведення діагностики, у випадку підтвердження бабезіозу, лікар зробить ряд ін'єкцій (специфічний препарат, який вбиває бабезії, антибіотик, гепато та кардіопротектор, препарат для еритропоезу та ін.) І призначить індивідуально для вашої собаки курс терапії. В деяких випадках необхідна інфузіонна та інтенсивна терапія, але не будемо про сумне. Ми розраховуємо на вашу пильність, уважність і на те, що при появі перших підозрілих ознак (навіть якщо ви особисто не бачили та не виймали кліща з собаки) ви помчите із твариною до лікарні. Захворювання важке и чекати не можна жодної хвилини!
В нашій лікарні ви завжди можете придбати засоби для профілактики укусів, пристрої для видалення кліщів та багато чого іншого. Завжди отримаєте кваліфіковану ветеринарну консультацію та допомогу. Також у нас можна провести діагностику на наявність бабезій у крові. Зазвичай проведення такої діагностики займає не більше однієї години і ви одразу маєте можливість почати необхідне лікування собаки, не втрачаючи дорогоцінного часу на очікування.

Будьте пильні та уважні!

Здоров’я Вам та Вашим улюбленцям!

Новости

30.12.2018

З новим роком!

Дай Боже вам любові і тепла!Щоб щастям світла музика текла.А Новий рік здійснив всі ваші ...

01.11.2017

Поездка за границу?

Поездка за границу со своим питомцем, какие документы необходимы? Иногда случаются ситуации, ...

17.08.2017

"Бонус плюс"

Друзья! Спешим сообщить Вам, что в сети наших клиник возможен расчет при помощи карт ...

12.08.2017

Нам 18 лет

Дорогие друзья! Сегодня нам исполнилось 18 лет, за эти годы сделано очень много, предстоит ещё ...

28.07.2017

Отодектоз

 Долгожданное лето в разгаре – замечательная пора для отдыха и веселья. И чтобы вам и ...

23.06.2017

Стерилизация, что делать?

Стерилизация кошек и собак. На стерелизацию допускаются только клинически здоровые ...

24.05.2017

Сезон клещей в разгаре!

Внимание!!! Сезон активности клещей в разгаре! В нашу клиники возросло количество обращений ...

24.03.2017

Осторожно: КЛЕЩИ!!!

Осторожно: КЛЕЩИ!!! Уважаемые владельцы собак, в связи с повышением среднесуточной ...

УЗИ и ЭКГ

Ветеринарная клиника Лесси - сеть Ветеринарных Клиник по всему Киеву. Гостиница для животных . Стационар в ветеринарной клинике.Ветклиника в центре, левый берег, Оболонь.
ул.Зои Гайдай, 5
Киев
Киевская обл.
04212
Украина